Zdravá mozková činnost

Mozek je nejdůležitějším orgánem celého těla. Má na starost všechny funkce. Mezi které patří třeba běh, chůze, činnost srdce a paměť s kterou jsou spojené myšlenky. Poruchy s pamětí můžeme pociťovat už od mladého až po ten starší věk. Většinou se týkají mužů i žen. Mozková činnost může být narušena čímkoliv a kdykoliv. Od pouhého stresu, nedostatku spánku, vysokého věku až po možné „přepracování“ nebo dokonce dědičnost. A když je organismus přetížen, tak i naše paměť trpí. Možná je to tím, že neustále pracuje a není k zastavení. Tento stav je nebezpečný a někdy jde skutečně o vážné a většinou trvalé onemocnění.
červený mozek 
Varianta onemocnění
Pokud se jedná o mírný stav, pak je ideální paměť cvičit. Může jít pouze o přechodné období.  Takže trénovat mozkové závity jde jednoduše přes zábavu od pouhého pexesa až po různé křížovky. Pozor si dejme na vážný stav známý jako Alzheimerova choroba. V tomto případě je léčba doprovázena léky. Takový stav je bohužel trvalý, protože se jedná o poškozené mozkové buňky.
luštit křížovku
Ať už trpíme jakýmkoliv stádiem onemocnění, doporučujeme také zvážit další možné varianty samotné prevence nebo léčby:
·         Zázračné přírodní zdroje– jinan dvoulaločný nazývaný také jako ginkgo biloba, rozmarýn, citronová tráva nebo guarana. To jsou ty nejznámější pomocníci především na mozkovou činnost.
·         Doplňky stravy– ať už ve formě tablet nebo tobolek speciálně vyvážené svým složením a zaměřené především na podporu paměti. Doplňky jsou k sehnání v lékárnách.
·         Pestrá strava– je prokázáno, že i strava ovlivňuje naši mysl. Proto můžeme do jídelníčku zařadit především zeleninu, ovoce, ryby nebo ovesné vločky.
 alzheimerova choroba
Pokud vám způsobuje paměť v životě skutečné obtíže, pak onemocnění bývá po psychické stránce velmi náročné. Jakmile pociťujete opakující se problémy a máte pochybnosti o zdravotním stavu, je nejlepší podstoupit odborné vyšetření.