Základ dokonalé pleti

Čeká vás kamarádka, rande nebo snad pracovní schůzka? A chcete se zaměřit hlavně na obličejové partie? Jistě, všechny ženy chtějí vypadat co nejlépe. Avšak nejdůležitější je si uvědomit, že dokonalou pleť tvoří především samotný základ. Péče je nutná o jakoukoliv pokožku. K dostání je opravdu široké spektrum produktů. Proto se nabízí otázka co konkrétně? Správný výběr, to je ten hlavní důležitý bod. A i když se třeba nikam nechystáte, přesto můžete zazářit krásnou pletí.
čištění pleti
 
·         Pleťové krémy
Základní rozdíl je v tom, jakou máme pleť. Tu můžeme mít suchou, normální, mastnou, smíšenou nebo citlivou. Podle toho také vybíráme. Některé krémy vytváří jakýsi „film“. A některé jsou naopak lehce vstřebatelné. Každý krém má určité specifické složení zaměřené právě tím, jaká je struktura pokožky.
 
·         Pleťové masky
Abychom vyhráli nad různými pupínky a nedostatky je zapotřebí si občas dopřát také pleťovou masku. Pokud se nechceme pustit do výroby masky, můžeme již hotovou zakoupit v drogeriích. Avšak doporučujeme využít toho, co máme doma. Kdo z nás by neměl třeba po ruce med, kvasnice, mléko, citron a podobně? Ano z těchto ingrediencí se dají vytvořit domácí hydratační masky. Dejte pozor, protože i tyto masky pleť dokonale vyčistí, což je opravdu velice důležité. Vždyť ani ta sebelepší koupená a třeba i drahá maska nebude žádným překvapením, protože bude působit stejným způsobem jako ta co si sami vyrobíme. Navíc ještě ušetříme.
žena s maskou
Za zmínku stojí ta, která je nejvyhledávanější a nejoblíbenější:
K výrobě budeme potřebovat kvasnice, mléko, hladkou mouku a případně citronovou šťávu. Stačí v misce kvasnice rozmačkat, přidat vlažné mléko a zamíchat. Do této směsi stačí přidat pár lžic hladké mouky na zahuštění, aby maska krásně držela na obličeji a nestékala. Masku můžeme vylepšit citronovou šťávou. Působí jako desinfekce, odstraní nečistoty a hydratuje.