Za málo peněz, hodně místa

·         Žeňte to výš
Pokud máte málo místa na podlaze, využijte zdi. Poličky, závěsné systémy, prostory na skříních, tam všude se dají uskladnit předměty, které zrovna nepoužíváte. Pouvažujte také o nábytku, který se dá sklápět nebo skládat na sebe. Třeba jídelní stůl, který se dá jednoduše zamaskovat jako zeď, sklopná pracovní deska nebo židle, které složíte do úhledné věžičky, to všechno jsou věci, které vám ušetři čas, námahu, a navíc o ně nebudete neustále zakopávat.
stolek u balkonu
·         Pryč s tím
Věcí se není nutné hned vzdávat. Rozhodně ale není potřeba mít je všechny naskládané v bytě nebo v pokoji. Lyže, snowboardové prkno, ale třeba i sezónní oděvy, boty nebo nábytek se dají pohodlně odložit do skladovací kóje nebo, pokud máte štěstí, do sklepa. Zvažte také, které z věcí, co máte, skutečně potřebujete. Jistě, kolo je fajn věc, ale kdy jste na něm skutečně naposledy seděli? Pokud nevyrážíte na pravidelné výlety, mohla by být řešením například sdílená kola. Vůbec se zbavte věcí, které si můžete snadno půjčit, ať už jde o kolo nebo například o nářadí, které nepoužíváte pravidelně. Proberte také šatník a knihovnu, a věci, které nenosíte nebo nečtete, věnujte charitě či prodejte.
pokoj v penzionu
·         Mulftifunkčnost
            Dávejte přednost věcem, které mají více než jedno použití, nebo které se prodávají se     zabudovaným úložným prostorem. Třeba v kuchyni můžete nahradit mixér, odšťavňovač a        ponorný mixér jedním kuchyňským robotem, pořídit si sedačku s vestavěným úložištěm, a          dětem pořídit patrovou postel. Spíše než do kvantity investujte do kvality, tak, aby vám jedna věc sloužila dlouhou dobu. Díky tomu se vám doma nebudou hromadit rozbité      předměty. Požádejte také své přátele, rodinu a známé, aby vám k narozeninám a dalším příležitostem dávali spíše nehmotné dárky, jako třeba poukazy. Díky tomu nebudete mít             domov zabydlený dárkovými nesmysly.