Vhodná doba pro žádost o zvýšení platu je tu!

Podle nejnovějších průzkumů a jejich výsledků je se svým zaměstnáním aktuálně spokojeno 72 procent Čechů. To říká, že o 12 procent Čechů je spokojeno víc, než bylo v loňském roce.
plná peněženka
Nárůst spokojenosti je podle průzkumu jednoznačně zvýšení platu. Dvě třetiny pracujících Čechů totiž dostaly přidáno. Zaměstnavatelé se v aktuální situaci dostali do takové pozice, kdy si uvědomují, jak důležité je mít kvalitní zaměstnance a zcela jasně vědí, že je potřeba si takové lidi udržet ve své firmě. Pokud je tedy chtějí udržet, musí je dobře motivovat. Co si budeme v dnešní době říkat. Peníze jsou až na prvním místě, a tedy zaměstnavatelé museli začít sahat do svých mzdových rozpočtů a kvalitní zaměstnance musí dobře zaplatit.
I přes všechny benefity, výhody a zlepšování prostředí je stále výše odměny nejvyšší motivací, jako zaměstnanec může k odvádění dobré práce a k setrvání v aktuálním zaměstnání, mít.
V loňském roce se nejvíce přidávalo lidem, kteří pracují v informačních technologiích. Dále se zvyšování mezd dotklo skupiny lidí se střední školou bez maturity a také zaměstnanců pracujících ve věku od pětatřiceti let do čtyřiačtyřiceti let.
Pokud lidé dostávají jiné pracovní nabídky, vždy je pro ně nejdůležitější právě v rozhodování o případném odchodu, výše mzdy. Ta zpravidla rozhodne o tom, zda zaměstnanec půjde za finančně lepším zaměstnáním nebo zůstat u stávajícího zaměstnavatele.
Dle průzkumu Grafton Recruitment a jeho výsledků se pracující lidé také velmi často dívají již z jiného pohledu na chování svých nadřízených a jejich přístup k nim. Vztahy na pracovišti jsou velmi důležité, a tak si zaměstnavatelé v posledních letech musí dávat velký pozor na to, zda mají na pracovišti přátelskou atmosféru, zda svým podřízeným dostatečně naslouchají a pomáhají s jejich problémy.
I když si firmy jsou těchto věcí vědomy, stále je s přístupem k podřízeným spokojeno jen necelých šedesát procent pracujících. Tito nespokojení lidé pak přemýšlejí o změně práce. Nejvíce si nové nabídky potom prohlíží ti, kteří jsou v práci permanentně ve stresu, mají málo dalších nadstandardních benefitů a jejich mzda se nenavyšuje ani adekvátně odvedené práce, ani adekvátně době, kterou zaměstnavateli v dlouhodobém horizontu věnují.
mladý bloger
Faktorem, který ovlivňuje dále úvahy o změně práce, je, čekání na příležitost kariérního postupu.
Vzhledem k tomu, že se stále firmy potýkají s nedostatkem zaměstnanců, očekává se, že i v letošním roce budou mzdy narůstat a pracující se budou poohlížet po lepších nabídkách. Tomu všemu samozřejmě nahrává situace, kdy je stále již několik měsíců nízká nezaměstnanost.