Malé i velké projekty – vestavěnou skříň si mnozí lidé představují jako obrovský komplex přes celou stěnu v ložnici, ale zdaleka tomu tak nemusí být. Může jít o malou skříňku pod schodištěm, v předsíni nebo v dílně, obvykle od podlahy až po strop. V těchto místech mohou být i poměrně úzké, sloužící pro ukládání úklidových prostředků, vybavení dílny (nářadí), nebo pro dětské hračky. Výrobci se přizpůsobují i z hlediska hloubky skříní, takže pokud nejsou zrovna šatní, nemusí být hluboké těch standardních 60 – 70 cm.
Hodí se i do zkosení a výklenků – podkrovní místnosti jsou pro výstavbu vestavěné skříně ideální prostředí. Můžete je tu umístit mezi krokevní trámy v podstatě kamkoli, mohou uzavřít roh místnosti nebo přepažit celou šikmou či rovnou stěnu. S vestavěnými skříněmi se dá opravdu kouzlit, výrobci je přesně přizpůsobují požadavkům zákazníka, takže se snadno pak mohou stát ozdobou bytu, stačí jen vybrat ten správný dekor.
Snadná údržba – pojezdové mechanismy posuvných dveří nevyžadují v podstatě žádnou údržbu, takže péče o vestavěné skříně spíše spočívá v jejich čištění. Vsadíte-li na laminátové dveře, ty snesou obvykle používané saponáty na nábytek či na podlahu a kromě toho na silné znečištění i technický benzín nebo líh. Mohou se bez problémů namáčet do vody, ale totéž nezkoušete u dýhované dřevotřísky. Na laminátové dveře můžete bezpečně nasadit i v současné době oblíbený čistič – jedlou sodu.
Nechte si poradit od odborníků – nemáte-li potřebné zkušenosti a uvažujete nad svou první vestavbou na míru, nespoléhejte jen na informace z Internetu a pouze na 10 praktických rad a navštivte specializovanou prodejnu, kde si můžete prohlédnout naživo některá hotová řešení, jako jsou pojezdové lišty, profily a dekory dveří, možnosti vnitřního uspořádání, drátěné programy, výsuvné zásuvky a další technické vychytávky.