Putování se psem

Způsob dovolené se psem je něco, co je vhodné opravdu pouze pro dobrodružné povahy. Každý den ráno je potřeba se sbalit, hodit batoh plný věcí na záda, ujít nějaké ty kilometry a večer se zase uvelebit k nocování. Přenocovat je možné nejen pod stanem, ale také pod širákem. Můžete jít jistě sami, s kamarády nebo partnerem. Když máte psa, který je větší, pak se jistě jedná o romantickou záležitost.
podzimní procházka se psem
Jestli je něco, co je na takovou cestu potřeba, pak je to nejen dobrý, ale hlavně pohodlný batoh. Pokud jdete sami, stačí vám ten, který má do 50 l. Jestliže ale máte s sebou vašeho čtyřnohého společníka, pak budete potřebovat batoh, který bude o něco větší. Nikdy byste neměli zapomenout ani na podložku na spaní. V dnešní době se vyrábí pěnové karimatky nebo matrace, které jsou samo nafukovací. Po rozbalení a uvolnění příslušného ventilu, by se samy měly nafouknout. Pro vyfouknutí stačí pouze uzavřít ventil. Ráno matraci stočíte a vytlačíte z ní vzduch a můžete rázem pokračovat ve vaší cestě dále.
Spát nemusíte pouze pod stanem nebo širákem. V poslední době je trendem spaní v Hamace, což je způsob spaní indiánů. Mezi dva stromy zavěsíte plátno, které připomíná houpací síť, a pohodlně se do ní uvelebíte. Díky tomu, že mátě těžiště mnohem níže, nehrozí, že byste vypadli.
Nyní už potřebujete jen vaše osobní věci. Nějaké to prádlo, náhradní trička, mikinu atd. Výhodou je, že teplé jídlo si ohřejete nad ohněm, který po té po sobě uklidíte.
kamenná stezka
Mnohem více věcí je potřeba pro vašeho pejska. Je potřeba mu zařídit řádný pitný režim. Přes den to určitě nebude problém, ale na místě táboření je potřeba mít misku přiměřené velikosti. Pro psa je také potřeba žrádlo. Bude potřeba mu navýšit krmné dávky, protože přes den bude mít vyšší výdej energie.
I pesmůže mít svou podložku na spaní. Může spát venku. Podložku je ale třeba přivázat, aby v noci při silném větru někam neodletěla. Pokud bude pršet, psa byste měli ochránit tím, že jej vpustíte do stanu.
Večery, které budete trávit pozorováním západu slunce byste měli sledovat s vašim pejskem. Takové věci totiž cítí obdobně.