Přípravek na všechno

Pokud se ráno vzbudíte a budete si chtít hned zaplavat ve svém novém zahradním bazénu, zkuste se ještě před namočením ujistit, že je voda čistá. To by mělo jít poznat nejen vizuálně, ale také pomocí čichu. Voda, ve které se přemnožily nežádoucí bakterie nebo například řasy totiž nejenže nevypadá příliš dobře, ale v mnoha případech zapáchá. Pokud toto zjistíte, raději si místo několika temp dopřejte doma sprchu a při nejbližší příležitosti se dejte do čištění vody v bazénu.

plavecký bazén

Jako první bude potřeba zbavit se všech pevných nečistot v bazénu, na což ale nebude stačit pouhopouhá síťka. Bude potřeba použít i bazénový vysavač. Není-li součástí vaše vybavení, běžte ho koupit. Budete ho používat pravidelně, nikoliv jen jednorázově. Nemusí se jednat o kdovíjak vysokou investici, ale také se můžete pořádně plácnout přes kapsu. Záleží totiž, jestli si pořídíte manuální nebo automatický model. První je levný, ale nepracuje se s ním zrovna příliš lehce. Druhý je mnohem dražší, ale za to pracuje v podstatě samostatně. Vysavač tohoto typu se používá na čištění stěn a dna bazénu.

plavání

V poslední fázi je pak nutné nasadit bazénovou chemii. Můžete využít celou řadu dezinfekčních prostředků, které lze zkombinovat, nebo si pořídit multifunkční přípravek AZURO. Tento přípravek v sobě obsahuje všechny potřebné látky proto, aby byla voda ve vašem bazénu zase čistá a tím i použitelná. To je jeho největší výhoda, jelikož tím ušetříte nejen čas, ale také peníze. AZURO funguje dezinfekčně a hubí nepřátelské mikroorganizmy, které se ve vodě nacházejí, a to i včetně nepříjemných řas. Zároveň však dokáže dostat vodu do pH rovnováhy. Normálně byste na to potřebovali dva až tři preparáty, takhle vám stačí jeden jediný. Nemusíte tak složitě dumat nad tím, který kdy a na co použít. Čištění bazénu se díky tomu stává daleko jednodušší, než tomu bylo dříve.