Pravidla pro dokonalé opálení

Nechcete se v létě spálit, ale naopak získat úžasné snědé opálení, které v létě je skoro nutností? Stačí dodržovat pravidla pro správné opálení a potom se i vy můžete těšit na úchvatnou barvičku kůže. Jen pozor na to jaký máte odstín pleti. Pro hodně světlé tipy je téměř nemožné získat snědé opálení a už vůbec ne bez spálení. Nemějte tak zbytečně velké cíle. Přirozené opálení je krásné, ale nesmí se to přehánět. Jak na to a jak vyzrát na sluníčko?

letní potřeby

·         Začněte pomalu a postupně: neznamená, že když budete na sluníčku intenzivně skoro celý den, získáte hned bezvadné opálení. I opalování potřebuje svůj čas a to zejména co se týče naší kůže. Pokud se chceme opalovat zdravě, je důležité myslet na to, že ze začátku postačí bohatě hodinka na přímém sluníčku denně. Po pár dnech můžete dobu prodlužovat, ovšem opatrně. Sluníčko je zrádné a na to bychom měli všichni pamatovat. Nechcete přece skončit spálení s bolestmi a pak se trápit několik dní se svlíkající se kůží.

·         Nikdy nezapomínejte na krémy: krémy s ochranným faktorem jsou po celé léto naprostou samozřejmostí – a používat bychom je měli i v případě, že neležíme na přímém sluníčku, ale vždy když jdeme ven. V našich podmínkách je optimální faktor 10 – 15, ovšem pokud máte příliš světlou a citlivou pokožku nebojte se použít i vyšší faktor – klidně 30 nebo 50. Ničemu tím neuškodíte – sluníčko bude opalovat pořád a vy budete lépe chráněni. Pokud jste u vody pamatujte si, že jedna vrstva za den je málo. Proto natírání podle potřeby několikrát denně opakujte.
relax u moře

·         Jezte hodně mrkve: mrkev obsahuje hodně beta karotenu a ten jen podpoří naše snědé opálení. Zvyšte spotřebu mrkve před opalovací sezónou nebo si kupte doplněk stravy obsahující beta karoten. Bude se vám lépe chytat hnědá barva a také ji na kůži déle udržíte. Navíc jde o velmi důležitou složku, která pokožku i chrání.

Nejlépe to opaluje u vody, protože paprsky se odrážejí o vodní hladinu. Pro krásné opálení tak vyrážejte pravidelně k vodě.