Podnikatelé

Co se podnikání týče je velice zajímavé podívat se komu se vlastně v podnikání v současné době daří. A to především v naší domovině v České republice. Zjistíme kolik pádů a vzestupů stálo za jejich těžce vydřeným úspěchem. A jakým způsobem se k němu vlastně vypracovali? Začneme možná menším, ale neméně úspěšným Vlastislavem Břízou. Momentálně generálním ředitelem společnosti KOH-I-NOOR.
konzultace smlouvy
Povedlo se mu vystudovat vysokou školu strojírenství a stal se novým konstruktérem. Pokračoval ve vývoji a získal až postgraduální studium, kde se zaměřil především na oblast řízení. A to mu právě přineslo ten správný směr a nové nápady v oblasti podnikání. Už v roce 1990 byl zvolen jako generální ředitel společnosti Gama a.s. A v letech 1994 se stal generálním ředitelem právě společnosti KOH-I-NOOR.  Tak jak ho známe dnes. Společnost sídlí v Praze, ale není jediná, kterou řídí. Další pobočky jsou takřka po celém světě. A to jak v Lucembursku, Rusku, Číně a ve většině středoevropských zemí a Balkánu. Má až dva a půl tisíce zaměstnanců a jeho roční obraty přesahují čtyři miliardy korun. Nyní je továrna na výrobu tuhy v Českých Budějovicích. Motto pana Břízy? Finance podniku jsou krev. Kdo nemá krev, umírá.
opisování z mobilu

Jako další z podnikatelů vysoce inteligentní a zajímavý člověk Aleš Zavadil. Je majitelem a zakladatelem Alzy. Je to český obchod se spotřební elektronikou a počítači. Společnost byla založena v roce 1994 a to jako fyzická osoba pod značkou Alzasoft. Centrála opět sídlí v našem hlavním městě. A nakonec tu máme stále probíraného Andreje Babiše. Ten zbohatl především díky své firmě Agrofert. Tu postupem času naprosto ovládl. Má vystudovanou vysokou školu ekonomiky v Bratislavě. Mezi léty 1985 až 1990 působil v Monaku jako obchodní zástupce. Jeho jmění je odhadováno na 85 miliard korun. Je považován za druhého nejbohatšího Čecha. Ale už byl několikrát vyšetřován ohledně pochybných příjmů a také kvůli kauze Čapí hnízdo.