Podnikání a ženy


Ano, opravdu je tomu tak. I ženy mohou v dnešní době podnikat. Každý ví, že podnikání není nic jednoduchého, ale všechno se dá zvládnout. Stačí jen vydržet.

mladá podnikatelka

Už v roce 2011 bylo evidováno, že přes milión žen obdrželo živnostenské oprávnění. Nemyslete si ale, že všechny z těchto žen podnikají. Podniká z nich pouze jen drtivá menšina. Co se ale týká úspěšnosti, ta je opravdu excelentní. Jejich přístup k podnikání bývá ale jiný. Jiné jsou dokonce i důvody, které je k podnikání přivedly.

Některé statistiky ukazují, že mužů je v podnikatelském světě více, než žen. Možná ano, ale jen ve sférách, kde se nejedná o drobné živnosti ale o podnikatelské aktivity.

Pokud se podíváme do firemních sfér, může nás překvapit to, že z takových 380 tisíc společností mají ženy nějaký ten majetkový podíl alespoň v jedné třetině z nich. Ty ženy, které jsou budovatelkami a plně společnost ovládají, je jen zlomek z nich.

Ochota žen vrhnout se do podnikání je v porovnání s muži horší, protože svět podnikání není úplně tak jistý a ženy většinou jistotu prostě potřebují.

Již výše jsme se zmiňovali, že ženy to mají s podnikáním jinak než muži. Muži totiž v podnikání vidí novou příležitost, jak se chopit šance a uspět v nelehké konkurenci, kdežto ženy mají důvody malinko jiné. V podnikání vidí jedno z východisek z nelehké životní situace. Může se jednat například o ztrátu zaměstnání nebo o nutnost postarat se lépe o svou rodinu.
žena v obchoďáku

Když se žena rozhodne podnikat, má rozhodně úspěch. Dokonce nejen v oblastech, které se zabývají kosmetikou nebo módou. Ano, i v těchto oborech ženy podnikají, ale my zrovna tohle na mysli nemáme. Máme na mysli ty oblasti, které jsou považovány spíše za doménu mužů.

Svět podnikání je otevřen všem a to bez rozdílů. Jediné, co ženy od podnikání odrazuje, jsou předsudky. Pokud je dáte stranou, můžete dokázat neuvěřitelné.