Miminka online

Být online je dá se říci dneska přímo móda. Kdo není stále k zastižení, vzbuzuje nelibost, neboť se to nesluší. Co kdyby právě teď nás někdo důležitý sháněl, potom bychom mohli mít problémy a dotyčný by se na nás zlobil. Zároveň se však kritizuje, že lidé svůj skutečný život zaměňují za život virtuální.
Jsou však případy, kdy být online a tak říkajíc v přímém přenosu je neobyčejné, nádherné a pro člověka vzácné. Kdy nejde o závislost, ale o zachycení křehkých okamžiků nového života.
miminko v inkubátoru

 
KAMERA V INKUBÁTORU
Předčasné narození miminka je pro každou matku velká zátěž. Představa, že její děťátko bude muset strávit týdny a někdy i měsíce v inkubátoru, je hodně stresující. Především z toho důvodu, že bude muset snášet odloučení od potomka v jeho prvních týdnech života, hned po porodu, kdy prázdná náruč je tím nejbolestivějším. Maminka nemůže být v porodnici tak dlouho a ani nemůže každý den za svým miminkem dojíždět.
Proto sledovat nedonošená miminka online přes internet je úžasný vynález, který se začíná v našich porodnicích podle inspirace ze zahraničí nově uskutečňovat.
natáčení videa mimča 
Z POČÍTAČE I Z MOBILU
Vrátit se z porodnice s prázdnýma rukama, to je pro každou mámu velká psychická zátěž. Nejistota a napětí, jak je na tom její miminko, mizí s každým pohledem na počítač nebo i kdekoliv na speciální aplikaci v mobilu. Vizuální kontakt sice nenahradí ten skutečný, ale rodiče vidí, že je jejich dítě v pořádku, jak se o něj zdravotníci starají, cvičí s ním, přebalují jej a krmí. Kamery jsou totiž zapnuté téměř celý den i noc, jsou velmi citlivé a po zadání přihlašovacích údajů miminka zprostředkují jejich objektivy dokonale živé sledování miminka.
Sledování potomků je umožněno pouze jejich rodičům, protože vysílání online z inkubátoru se v nemocnici nikam nenahrává. I zde se totiž musí dbát na právo na soukromí a ochranu údajů.