Kohoutková voda musí být k mání

Kohoutková voda v restauraci ano či ne? Dříve bylo nepředstavitelné, že by restaurace nabízely běžnou kohoutkovou vodu a už vůbec ne, že by host o obyčejnou vodu z kohoutku požádal. Dnes se doba posunula, kohoutková voda je v restauraci nabízena zcela běžně. Přesto mnozí lidé se stydí a o kohoutkovou vodu by nepožádali a raději si objednají předraženou minerálku. Naštěstí se někteří osmělili třeba v případě vody podávané k vínu nebo k jídlu. Evropskému parlamentu byl na konci roku předložen návrh, aby kohoutková voda byla v každé restauraci nabízena zdarma a nikoli za poplatek, jak tomu ve většině případů je.

voda s citronem

Řekněte si o to, co chcete

Mnohé restaurace toto opatření nekvitují právě s nadšením, protože mají strach ze ztráty zisků, ale z toho si rozhodně nic nedělejte a požádejte o kohoutkovou vodu. Pokud jdete na drahou večeři, objednáte si k tomu drahé víno či aperitiv, je obyčejná neperlivá voda ten nejvhodnější nápoj a rozhodně by mělo být samozřejmostí, aby Vám byla poskytnuta bez úhrady. Pít vodu z kohoutku je nejen ekonomičtější, ale především ekologičtější a to je v dnešní době velmi důležité. Evropská unie chce obecně podpořit pití kohoutkové vody, aby se minimalizovalo používání PET lahví.

citronová voda s ledem

Kvalita kohoutkové vody je vysoká

Samozřejmě kvalita kohoutkové vody je na velmi vysoké úrovni a vždycky tomu tak bylo. Péče o pitnou na vysoké úrovni má u nás opravdu dlouhodobou tradici. Nicméně samozřejmě i kohoutková voda potřebuje určitou péči a na to byste rozhodně neměli zapomínat. Vodovodní potrubí má samozřejmě určitý vliv na kvalitu vodu a skleněné karafy proto představují ideální řešení. Nemusíte si pořizovat předražené filtry, když skleněná karafa dokáže hotové divy. Skleněné karafy totiž mají velmi pozitivní vliv na krystalizaci vody. Harmonizujte vodu a nechte ji odstát. Nepijte ji ihned po „načepování.“