Kobercové dilema


Pokroková moderna
Plánujete-li si bydlení zařídit podle nejnovějších trendů, budete muset koberci šetřit. Dnes letí plovoucí podlahy, nejlépe nordických odstínů, které jsou doplněny barevně neutrálním, tedy černým, bílým či šedým, nábytkem. Maximální povolený kus látky na podlaze je jeden či více menších kusových koberečků barevně kontrastujících s vybavením pokoje. Nebojte se tedy podle stylu interiéru koupit oranžový, červený, fialový či zelený kobereček, kterému ovšem budete muset přizpůsobit pár dalších doplňků (hodiny, obrazy, vázy, lampa, …).
koberce na sobě.jpg
V dětském pokoji, který bývá často diskutován z hlediska vhodnosti koberců, se můžete řídit podobným pravidlem. Vyberte veselý koberec, který umístíte do středu pokoje. Zároveň tak vytvoříte hrací a relaxační zónu pro vaše ratolesti.
purpurový koberec.jpg
Zlatá střední cesta
Nechcete, aby to u vás doma vypadalo jako před 20 lety, na druhou stranu neholdujete sterilním představám bytových návrhářů a rozhodně se nechcete, alespoň v některých místnostech, vzdát pohodlného tepla od noh. V tom případě doporučujemekoberce oželet na chodbě, v koupelně, na toaletě, v kuchyni (mimo prostor pod jídelním stolem). Ostatní místnosti podle svého kusu vybavte kusovými koberci či koberečky nebo klidně položte kvalitní koberec pokrývající celou podlahu. Myslete však prakticky a zvolte barvu a materiál odpovídající potřebám vaší rodiny.
vyčištěný koberec.jpg
Slabost pro koberce
Možná jste klasik a to něžné potěšení pro vaše nohy si za cenu studených podlah prostě neodepřete. Pak se smiřte s tím, že nebudete považován za zběhlého v dekoračních hitech, nicméně na druhou stranu je dost pravděpodobné, že pokud koberce vyberete vkusně, bude vaše domácnost neskutečně útulná. Při nákupu koberců nešetřete, vybírejte barvy a vzory, které spolu budou ladit tak, abyste při přechodu z místnosti do místnosti každodenně neprožívali šok. Koberce pečlivě zarovnejte kolem zásuvek, futer a jakýchkoliv výběžků.
Ať už máte koberci pokrytý celý byt nebo disponujete pouze pár stylovými dlouhovlasými kousky, pravidelně je vysávejte nebo klepejte a jednou za čas je nechte vyčistit. Podlaha je vaší vizitkou.