Jak zútulnit domov

1. Vůně
Není nic příjemnějšího, než když přijdete domů a první, co vás uvítá, je krásná vůně. Zakupte si vonné pytlíčky, osvěžovač vzduchu, nebo si prostě jenom zapalte vaši oblíbenou svíčku. Můžete si pořídit nějakou lepší, ale i ty levnější vám mohou provonět celý byt.
dům, prostor, přepych
2. Estetično
Všichni máme rádi, když něco vypadá hezky. Naaranžujte si proto vaše vybavení tak, abyste s ním byli spokojeni. Když přijdete do obýváku, mějte na gauči položené polštáře, které k sobě ladí barvami, a lákají, abyste si lehli a relaxovali. To samé platí i v ložnici. Zkuste třeba světýlka, která omotáte kolem postele.
Pokračovat můžete u lustru, který nemusí být klasický, ale pořídit si lze například ozdobný s květinami, který váš interiér určitě oživí.
3. Doplňky
V prodejnách jako je Ikea či Möbelix toho seženete spoustu. Jsou to takové ty věci, které nutně potřebujete, ale v podstatě vám k ničemu moc nejsou, leda tak na okrasu. A právě to vám pomůže zútulnit váš byt. Vyjádříte zde svou kreativitu a také styl, navíc jako oživení nábytku je to ideální.
4. DIYs
Pokud si nechcete kupovat doplňky, můžete si je jednoduše vyrobit sami doma. Stačí se podívat na Pinterest, kde načerpáte inspiraci.
byt, místnost
5. Ukliďte si
Nepořádek ve skříni rozhodně pohodu domova nevzbuzuje. Vytřiďte věci, které už nepotřebujete, a někomu je darujte. Budete mít pocit, že jste si srovnali život a vaše domácnost bude čistší.
6. Obrazy a rámečky
Nemusíte si nutně kupovat obrazy z obchodu, ale místo toho si vytiskněte fotku s vašimi přáteli či si najděte motivační citáty, které vám připomenou, čeho chcete dosáhnout ve svém životě.
7. Zvíře
Aby vám doma nebylo smutno, pořiďte si nějakého mazlíčka. Nemusí to být nutně pes nebo kočka, stačí rybička či něco podobně nenáročného, co budete mít rádi, ale péče o něj nezabere příliš času.
8. Barvy
Jestliže předěláváte pokoj, myslete na to, jakou barvu zvolíte při vymalování zdí. Barvy totiž působí na vaši psychiku, a ovlivňují tak i to, jak se v daném prostoru budete cítit. Vyhledejte si proto na internetu, jaká barva se váže k dané náladě, a na základě toho zvolte vámi požadovaný odstín.
Pokud neplánujete v blízké době malovat, dejte do místnosti doplňky s určitou barvou.