Jak jít s módou


Jestliže chcete být IN, pak byste měli vyrazit na nákupy s vaší maminkou nebo babičkou. Před výlohami se často setkáte s větou, která bude o tom, že se tohle nosilo, když byly obě ještě mladé. Mají ale pravdu. Všechno zde totiž již bylo a návrháři nyní potřebují přijít s něčím novým. Sahají tedy pro inspiraci do minulých let.

koukání do dálky

Pokud je něco, co si opět našlo své uplatnění, pak jsou to oversized svetry nebo dlouhé sukně. Dlouhou dobu vládly na přehlídkových molech viskózové šaty s širokou sukní. Jelikož se ale opět blíží podzim, své slovo již brzy opět dostanou oversized svetry. Jestli je něco, co bylo v 80. letech velmi populární, pak to byly velké svetry s netopýřími rukávy. Je jedno, jestli se jednalo o svetry barevné, s motivem, apod. Nejčastěji se háčkovaly doma, protože měly jednoduchý střih.

Období hippies bylo hitem již minulý rok. Letos na podzim budou IN také áčkové minisukně nebo kalhoty do zvonu. Chybět nesmí ani trenčkoty nebo čepice s kšiltem.
starý stroj na psaní

Zapomenout nesmíme ani na midišaty. Populární jsou přírodní a také zemité odstíny či květinové vzory.

Kabáty, bundy nebo holínky se začaly nosit z lakovaných a hlavně umělých materiálů. Už v sedmdesátých letech byly nepostradatelnou součástí šatníku každé ženy. Moderní jsou i dnes.

Spolu s kloboučky nebo rukavičkami doplňovaly brýle s kočičím tvarem všechny možné outfity. Nejčastěji se vyráběly z plastů a to hned v několika barvách. Postupem času nabývali na své zdobnosti a také složitosti. Jako doplněk se objevují stále znovu.

Snem každé švadlenky byl kožich z leoparda nebo kabelka z hadí kůže. Ještě na začátku let padesátých zdobily ramena filmových hvězd pravé kožešiny. Později je ale začaly nahrazovat napodobeniny. Zvířecí vzory na oblibě rozhodně neztratily.

Slyšeli jste někdy o technice zvané plisování? Tato technika se objevuje nejčastěji jako ozdoba na sukních, šatech nebo rukávech. Plisé v dnešní době slaví opět návrat.