Goji berry – zdraví z přírody

Goji berry známé také pod pojmem kustovnice čínská bývá považována za rostlinu dlouhověkosti. Patří také mezi takzvané superpotraviny, tedy takové potraviny, které vynikají obsahem svých zdraví prospěšných živin. Nejen, pokud toužíte po dlouhověkosti, se vyplatí kustovnici čínskou konzumovat. Benefitů nabízí opravdu hodně a seznam cenných látek v ní obsažených je dlouhý. A dlouhý je také seznam pozitivních účinků při jejich konzumaci. Prvně je třeba zmínit jejich pozitivní účinek na imunitní systém. Pokud vás tedy trápí časté nachlazení, virózy a nemoci, pak vyzkoušejte pravidelnou konzumaci této superpotraviny, která vám může pomoci k pevnějšímu zdraví a k lepší odolnosti vůči nemocem. Kromě pozitivního vlivu na imunitu také kustovnice čínská ulevuje od astmatu a alergií, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá při cukrovce. A dobrá zpráva pro ty, kteří trápí jejich oči – mají problémy s viděním apod., pak i v této oblasti vám goji berry může pomoci. Tyto bobulky totiž posilují zrak, zklidňují podráždění očí, zvlhčují oči a zlepšují ostrost vidění. Zároveň má také antioxidační a antibakteriální účinky. Mnozí, sexuálně aktivní, by také mohli ocenit afrodiziakální účinky.

goji berry

Pokud máte problémy se spánkem, pak i v této oblasti vám může kustovnice čínská pomoci. Zlepšuje totiž kvalitu spánku. Výčet pozitivních účinků na lidské zdraví je dlouhý, nekonečný seznam, pro který stojí za to tuto superpotravinu zařadit do jídelníčku a využít tak na maximum zdraví prospěšné látky v ní obsažené.

kustovnice čínská

Chcete se těšit lepšímu zdraví, a to jak fyzickému, tak i tomu psychickému? Není nic jednoduššího, než změnit alespoň trochu stravovací návyky a zařadit zdraví prospěšné potraviny. Zkuste také i vy docenit kvalitní superpotraviny, které zlepší stav vašeho zdraví v mnoha ohledech a zakupte si balení sušené kustovnice čínské.